Burası Neresi Biliyor musunuz?

Burası El-Halil Camii . Filistin de El Halil kentinde Hz. İbrahim’in kabrinin de içinde olduğu El- Halil Camii..

Sadece Hz. İbrahim (a.s)’ın kabri mi ? Hz. İbrahim (a.s) ve eşi, Hz. İshak (a.s) ve eşi, Hz. Yakup (a.s ) ve eşi, Hz. Yusuf (a.s)’ın kabirleri hep bu camiinin içinde.

Hani 25 Şubat 1994’de Goldstein adlı bir işgalci fanatik Yahudinin sabah namazı vaktinde otomatik silahıyla açtığı ateş sonuncu 29 Filistinliyi şehit ettiği, 125’ini de yaraladığı El- Halil Camii.  Daha sonra düzenlenen gösterilerde çıkan olaylarda da 26 Filistinlinin daha şehit edildiği ve ardından caminin kapatılarak % 60’ının sinagoga çevrildiği El-Halil camiinin camii olarak kalan % 40’lık kesmi burası.

Bugün İşgalci ve Fanatik Yahudilerin istilasına uğrayan El-Halil Camii ve içersinde bulunan Peygamberlerimiz ve eşleri, namusumuz, izzetimiz ve şerefimiz işgal altında. Bugün işgalciler müzikler eşliğinde camimizde kutlama yapıyorlar.

Neden mi?

Biz orayı terk ettiğimiz için.

Biz Filistinli kardeşlerimize yeterince destek olamadığımız için.

Biz üzerimize düşeni yerine getirmediğimiz için…

Unutma bugün El Halil Camiinde bunları yapanların yarın ilk hedefleri,  İlk Kıblemiz, İkinci Mescid Üçüncü Haremimiz, Mescid-i Aksa da bunları yapmaktır.  Bugün El Halil Camiine sahip çıkmazsak yarın Mescid-i Aksa’ya sahip çıkamayız.

Kudüs’te bugün işgalci İsraillilere karşı bir avuç müslüman direniyor.

Kudüs sevdamızı unutma.

Kudüs’ü unutma….

Kardeşlerine destek ol

 

GENÇ AKTİVİSTLER

 

https://bagis.gencaktivistler.org.tr/

 

GÖSTERİM