Yetimleri Koruma Federasyonu’nu Ziyaret Ettik

Sivil toplum kuruluşu niteliğindeki yardım kuruluşlarının sektörün öncüleri haline gelmesi, tüm yerel ve küresel ilgililerle işbirliği yapması ve dünya genelindeki insanların hayatlarını iyileştirmek için çalışmalar yapmalarını hedef edinen, yetim sorununun çözümüne katkı sağlar nitelikte eğitim ve kapasiteyi arttırma programlarını destekleyen Yetimleri Koruma Federasyonu’nu ziyaret ettik.

Türkiye, Lübnan, Filistin, İngiltere, Irak, Yemen ve Ürdün gibi birçok ülkede hizmet vermekte olan Yetimleri Koruma Federasyonu İstanbul Ofisi Başkanı Fadi İskandarani ile yetimler için neler yapabileceğimizi ve islam ümmetinin yetimi Mescid-i Aksa’nın özgür kalması için yapmamız gerekenleri konuştuk.

Kuruluşundan bu yana federasyona üye dernek ve vakıflarının, ulusal ve uluslararası hayır kurumları ve BM kuruluşlarıyla işbirliği, koordinasyon ve bilgi alışverişini güçlendirmek için uğraştıklarının altını çizen Fadi bey Kudüs’te yaşananlar ve birçok proje hakkında bilgi alarak en kısa sürede birlikte projeler yapabileceğimizi belirtti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Fadi Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM