“Tedbirden Tefekküre Afete Hazır Türkiye” Temalı Programa Katıldık.

Beşir Derneği gönüllüleri, Küçükçekmece’deki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen  ‘Tedbirden Tefekküre 6 Şubat Deprem Şehitlerini Anma Programı’nda bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, depremlerde hayatını kaybedenler için dualar edildi. Çok sayıda gönüllünün katıldığı etkinlikte, dernek tarafından deprem bölgelerinde gerçekleştirilen çalışmaların anlatıldığı video izletildi.

Programda Konuşan Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar, devletin güçlü olduğunu belirterek hayatını kaybedenleri rahmetle andı ve İsrail’in Gazze’deki saldırılarına dikkat çekti. Sarıyar, 7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırılara da işaret ederek “Dünyanın gözleri önünde büyük bir katliam yapılıyor. Öldürülen her çocukla kahroluyoruz. Başta ülkemiz, sivil toplum kuruluşlarımız bu zulmün durdurulması için çaba gösteriyor.” diye konuştu.

“Tedbirden Tefekküre Afete Hazır Türkiye” temalı 6 Şubat Deprem Şehitlerini Anma Programına Uluslararası Genç Aktivistler Derneği adına koordinatörümüz Emre Demir katılım sağladı.

GENÇ AKTİVİSTLER

6 Şubat 2024

GÖSTERİM