Yetim Vakfı’nı Ziyaret Ettik

Dünyanın mazlum çocuklarının kalplerini tamir etmek için çalışmalar yapmak için yola çıkan Yetim Vakfı’nı ziyaret ettik.

Yetim çocuklarımızı hayata yeniden kazandırmak amacıyla kurulan Yetim Vakfı’nın Başkanı Mehmet Gülsatar ile yetimler için neler yapabileceğimizi ve islam ümmetinin yetimi Mescid-i Aksa’nın özgür kalması için yapmamız gerekenleri konuştuk.

Bu coğrafyada akan kanın durması ve yetimlerin yüzlerinin gülmesi için Yetim Vakfı  olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için uğraştıklarının altını çizen Mehmet bey Kudüs’te yaşananlar ve birçok proje hakkında bilgi alarak en kısa sürede birlikte projeler yapabileceğimizi belirtti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Mehmet Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

Yetim Vakfı 1

Yetim Vakfı 3

Yetim Vakfı 4

GÖSTERİM