Uluslararası İnsani Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneğini Ziyaret Ettik

Merkezi İstanbul da bulunan ve nerde olursa olsun insani kalkındırma alanında çalışan, kar amacı gütmeyen bağımsız ve gönüllü çalışan Uluslararası İnsani Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneğini ziyaret ettik.

Yemen başta olmak üzere savaştan etkilenen ülkelerde çalışmalar yapmak üzere kurulmuş olan Uluslararası İnsani Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneğinin Genel Müdürü Gasan Ba Yazid ile özgür Kudüs’ü konuştuk.

Ziyarette Gasan Ba Yazid ve derneğin genel ilişkiler koordinatörü Yusuf Salih, Yemen’de yaşananları ve Yemen için gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatırken, Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler vererek ortaklaşa gerçekleştirebileceğimiz projeleri ortaya koydu.

Ziyaretin sonunda Gasan Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

01 Ağustos 2019

 

GÖSTERİM