TGSP’yi Ziyaret Ettik

Medeniyet tasavvurumuzdan hareketle; nitelikli genç, nitelikli kurum ve nitelikli toplumun inşasına katkıda bulunacak STK’ları bir araya getirecek bir platform olmak için yola çıkan Türkiye Gençlik STK’ları Platformu TGSP’yi ziyaret ettik.

STK’lar arasında ortak çalışma zemini hazırlamak, projeler üretmek ve politikaları etkileyecek çalışmalar yaparak gençlik STK’larının kapasitesini arttırmak üzere çalışmalar gerçekleştiren TGSP Başkanı Ömer Faruk Terzi ile Kudüs ve  Mescid-i Aksa’nın özgür kalması için STK’lar arası neler yapabileceğimizi konuştuk.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ömer Faruk Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM