Siyonist haham Glick’ten Aksa’yı yıkma tehdidi

Haaretz gazetesine röportaj veren İşgalci İsrail parlementosu Knesset’ın üyesi Yehuda Glick, Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi’ni tehdit ederek, Kubbetu’s Sahra’yı ve Mescid-i Aksa’nın tamamını yıkacağını söyledi.

Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı Şeyh İkrime Sabri, İsrail parlamentosu Knesset’ın üyesi olan aşırılık yanlısı haham Yehuda Glick’in Aksa’nın tamamını yıkacakları şeklindeki tehditlerine karşı tepkisini ortaya koydu.

Konuyla ilgili “Arabi 21” internet sitesine açıklamada bulunan İkrime Sabri Glick’in bu tavrının işgalcilerin kibirli tavrından kaynaklandığını söyledi. Sabri “Aksa bizim hakkımız! Yahudilerin uzaktan yakından Aksa üzerinde en küçük bir hakkı yok!” dedi. Bunun Rabbani bir karar olduğunu ve bu haklarından asla taviz vermeyeceklerini vurgulayan Sabri, işgal yönetimini ve Yehuda Glick’i bu konuda attıkları her türlü yanlış adımın sorumluluğunu üstlenmeye çağırdı.

İşgalcilerin Aksa üzerindeki planlarının çok da yeni olmadığını ve planladıklarını uygulamaya geçirmek için uygun şartları istismar etmekten bir an olsun çekinmediklerini ifade eden İkrime Sabri, İslami kurumların ve Kudüs halkının bu aşırılık yanlılarını gözlemeye devam ettiklerini, Aksa’nın hürmetinin çiğnenmesi karşısında sessiz kalmayacaklarını ifade etti.

İkrime Sabri bu sebeple bir savaş çıkması durumunda kaybedenin işgal güçleri olacağını vurgulayarak sözlerini tamamladı.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM