Sivil Dayanışma Platformu’nu Ziyaret Ettik

Yeni Türkiye’nin sivil boyutunu güçlendirmek, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınmasını sağlamak ve bölgesel barış ve istikrarda paydaş olmak amacı güden 500’e yakın gönüllü kişi ve kurumun bir araya gelmesiyle oluşan Sivil Dayanışma Platformu’nu ziyaret ettik.

Sivil Dayanışma Platformu SDP’nin Başkanı Ayhan Oğan ile Filistin’in özgürlüğü için birlikte neler yapabileceğimizi istişare ettik.

Kuvvetin değil Hakkın üstün tutulduğu adil bir dünyanın tesis edilmesi için İslam ülkeleri ve tüm mazlum milletlerle ortak faaliyetlerde bulunmak gerektiğini belirten Oğan,  her zaman için mazlumun ve mağdurun yanında yer aldıklarını ifade ederek Kudüs’lü kardeşlerimiz için üretilen projelere destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler vererek ortaklaşa gerçekleştirebileceğimiz projeleri ortaya koydu.

Ziyaretin sonunda Ayhan Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

 

GENÇ AKTİVİSTLER

19 Eylül 2019

GÖSTERİM