Şeyh Raid Salah’a Özgürlük Kampanyası Başlıyor

Selam; Belki bilmeyenler vardır, Kudüs muhafızı, Filistin 1948 İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah 15 ağustostan beri işgalci İsrail tarafından hiç bir geçerli gerekçe gösterilmeksizin haksız ve hukuksuz bir şekilde hapiste tutuluyor.

Şeyh Raid Salah; bir şehit ailesini ziyarette, ailenin acısını paylaşmak ve aileyi teskin etmek maksadıyla “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz…” ayetini okumasından dolayı teröre destek verme ve halkı şiddete teşvik etme suçlamasıyla aylardır hiçbir hukuki ve insani dayanağı olmadan işgalci İsrail zindanlarında tutuluyor.

Öyle ki, İşgalci rejimin savunma bakanı Liberman’ın “Raid Salah ya hapsedilmeli ya da Filistin dışına çıkarılmalı” yönündeki açıklamalarının ardından gelen bu gözaltına alınma kararı, olayın tamamen hukuk dışı ve siyasi olduğunu ortaya koyuyor.

Raid Salah Cezaevinde İşkenceye Uğruyor

Şeyh Raid Salah’ın cezaevindeki şartları da yaşam koşulları bakımından asgari düzeyin oldukça altında. Tek kişilik bir hücrede, tuvaletin hemen yanında yer yatağında yatırılan Salah yemeğini burada yerken namazını da bu pis koşullar altında kılmak zorunda kalıyor. Raid Salah bir yandan bu insanlık dışı koşullar altında hapiste tutulurken diğer yandan çıkarıldığı mahkemede henüz iddianamenin dahi hazır olmadığı gerekçesiyle tutukluluk hali devam ettiriliyor. Hâlihazırda iddianameye suç teşkil edecek bir durum bulmakta sıkıntı çeken işgalci İsrail rejimi Kudüs ve Mescid’i Aksanın özgürlüğü mücadelesinin gücünü kırmak maksadıyla Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’a fiziki ve psikolojik işkence yöntemlerini kullanıyor.

Raid Salah’a Özgürlük Talep Ediyoruz

Tam da bu noktada sessiz kalmayı doğru bulmuyor ve şeyh Raid Salah’a özgürlük talep ediyoruz. Hep beraberce, İşgalci rejimin bu haksız ve hukuksuz uygulamadan vazgeçip Raid Salahı bir an evvel serbest bırakması için 12 Kasım’a kadar sürecek olan hafta boyunca çeşitli etkinlikler, sosyal medya çalışmaları ve muhtelif dünya çapında faaliyetler düzenlemeyi hedefliyoruz.

Twitter’de Hashtag Çalışması Yapılacak

Sosyal medyayı kullanan herkesin başta Türkiye olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde kamuoyu oluşturmak maksadıyla, 6 Kasım pazartesi akşamı saat 20:00 itibariyle twitterda başlatılacak olan  hashtag çalışmasıyla ‘Raid Salah’a Özgürlük’ kampanyasına desteklerini bekliyoruz.

Ehli insaf her insanın bu kampanyaya destek vereceğini ve inşallah neticesinde Raid Salah’ın özgürlüğüne kavuşacağını düşünüyoruz.

Özgür Kudüste buluşmak duası ile kampanyaya desteklerinizi bekliyoruz…

GENÇ AKTİVİSTLER

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği

www.gencaktivistler.org.tr

 

 

UNUTMA

Şeyh Raid Salah’a Özgürlük Kampanyası Başlıyor

15 ağustostan beri İşgalci İsrail tarafından hiç bir geçerli gerekçe gösterilmeksizin haksız ve hukuksuz bir şekilde hapiste tutulmakta olan Kudüs muhafızı Şeyh Raid Salah’a Özgürlük Kampanyası kapsamında, 6 Kasım Pazartesi akşamı saat 20:00 itibariyle twitterda başlatılacak olan hashtag çalışmasına desteklerinizi bekliyoruz.

GÖSTERİM