Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği’ni Ziyaret Ettik

Türkiye’ye gelip burada misafir olarak eğitim alan hanım öğrencilerin buluştuğu bir çatı olarak görev yapan Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği’ni Ziyaret Ettik.

Ülkemize gelen misafir öğrencilerle birlikte, geleceğimizi sağlam bir şekilde inşa etmek ve dünyanın geleceğinde söz sahibi olmak gayesi ile çalışmalarını yürüten dernek başkanı Hümeyra Hanım ve yönetim kurulu üyeleri ile başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere mazlum coğrafyalarda neler yapabileceğimizi konuştuk.

Özgür Kudüs yolunda yapacağımız çalışmalara destek olacaklarını belirten Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri birçok proje hakkında bilgi alarak en kısa sürede birlikte projeler yapabileceğimizi belirtti. Bayan Kudüs Rehberi Yetiştirme Projesi, Bayanlar Kudüs Okuma Gurupları, Arapça, İngilizce Kudüs Seminerleri gibi birçok projeye destek vereceklerini belirten Sefire-i Alem Yönetimi Özgür Kudüs yolunda birçok projeyi sahipleneceklerini ifade etti.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’da Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Görüşmede Genç Aktivistler Genel Koordinatörümüz Tevfik Yazıcılar da yer aldı.

GENÇ AKTİVİSTLER.

GÖSTERİM