#MücadeleYeniBaşlıyor

İşgalci İsrail’in uzun süredir devam eden, Kadir Gecesinde ve Ramazan Bayramında zirveye ulaşan zulümlerine karşı Filistin halkı tarihi bir direniş göstermiş ve Filistin’in bütün şehirlerinde İşgalci İsrail’e gerekli ders verilmiştir. Elbette askeri anlamda bir ateşkes sağlanmış olması ve Gazzeli çocukların rahat bir uyku uyuyabilecekleri haberi bizleri sevindirmiştir. Ancak Gazze başta olmak üzere tüm Filistin’de zulüm henüz bitmemiştir.

Savaş boyunca yaralanan binlerce Gazzelinin acıları devam etmektedir. Eşini, çocuğunu, annesini, babasını veya nişanlısını kaybedenlerin acıları ateşkes kararı ile sarılamaz. Babu’l Amûd’da 13 tane adam kılıklı korkak işgalci askerinin darp ettiği kızlarımız, Şeyh Cerrah Mahallesinde saçlarından sürüklenerek ve darp edilerek tutuklanan kızlarımız ve kadınlarımız bir ateşkes kararı ile adaleti bulmuş sayılamazlar. Sözde sivil olarak anılan ve dünyanın en sistematik hırsızları ve teröristleri olan elleri silahlı işgalci yerleşimcilerin Şehit ettikleri veya yaraladıkları kardeşlerimizin hesapları sorulmuş sayılamaz. Evleri basılan vahşice çocuklarının gözleri önünde darp edilerek evleri talan edilen Filistinliler için adalet yerini bulmuş sayılamaz. Sırf Mescid-i Aksa’yı savunmak için ayaklarını, gözlerini yada çeşitli uzuvlarını kaybeden, teravih namazında gaz bombaları soluyan, sokaklarda kan kusturulan Kudüslüler adalet beklemektedir.

Filistin halkı gerekli mücadeleyi vermiştir ve halen vermektedir. Şimdi sıra tüm dünya Müslümanlarındadır. İşgalci İsrail’in daha önce yıllarca yaptığı tüm zulümlere karşı askeri ateşkes ile birlikte bizlerde evlerimize çekilip adeta ateşkes ilan etmiştik. Ancak bu olaylar başladığında “Netenyahu bir ateş yaktı, bu sefer ne zaman söneceğine kendisi karar veremeyecek.” demiştik. Şimdi bu sözümüzde duruyoruz.

Dünya Müslümanları adına haykırıyoruz. MÜCADELE YENİ BAŞLIYOR.

Buradan tüm dünyaya söz veriyoruz.

İşgalci İsrail’e karşı yapılan zulmü durdurma ve kınama açıklamaları yetersizdir. İşgalci İsrail’e yaptığı zulmün hesabı sorulana ve gerçekçi bir yaptırım olana dek durmayacağız.

Mescid-i Aksa Müslümanlarındır! Kudüs Müslümanlarındır! Filistin Müslümanlarındır! Bu günden sonra Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi başta olmak üzere tüm Kudüs’ü çok daha yakından takip edeceğiz. Buralarda gerçekleşecek her türlü olaylara karşı daima teyakkuzda olacağız.

Yaşanan zulümler süresince tüm dünyada sessiz kalmış ne kadar sivil toplum kuruluşu; kendini adalet, hak, hürriyet ve özgürlük savunucu ilan etmiş kurum; politikacı; sanatçı; dijital medya fenomeni vs. bütün kişi ve kuruluşlar not edilmiştir. Zulme sessiz kalan bu dilsiz şeytanlar İşgalci İsrail ile aynı kefeye konulacak; bundan sonra Terörist ve Zalim olarak anılacaklardır.

İşgalci İsrail zulümlerini devam ettirirken, Müslüman kardeşlerimiz için ağladık dua ettik, haykırdık, sokaklara indik. Ancak tüm bunları yaparken yapılan zulümleri kaydetmeyi ve raporlamayı unutmadık. Bu günden sonra İşgalci İsrail’in işlemiş olduğu tüm insanlık ve savaş suçları ve yapmış olduğu tüm zulümler ile ilgili hukukun tüm mecralarında Mücadelemiz devam edecektir.

Gazze ve Kudüs başta olmak üzere tüm Filistin’de maddi ve manevi zarara uğramış tüm kardeşlerimiz için şu andan itibaren yardım seferberliği ilan ediyoruz. Filistin’de gözü yaşlı tek bir kimse kalmayana ve Filistin özgür oluncaya dek yardımlarımızı sürdüreceğiz.

Birleşmiş Milletler başta olmak üzere bütün uluslararası kuruluşların Filistin konusundaki tavırları, attıkları veya atmadıkları adımlar da takibimiz altındadır. Tüm uluslararası kuruluşlar şunu bilmelidir ki gerçek bir yaptırım uygulanıncaya dek bizler durmayacağız. Rahat uyumayacağız kimsenin bu konuda uyumasına da müsaade etmeyeceğiz.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM