Mimar ve Mühendisler Grubu’nu Ziyaret Ettik

Mimar ve mühendisler arasında mesleki dayanışmayı tesis ederek, üyelerinin ve toplumun sosyal, kültürel, teknolojik ve ekonomik gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan Mimar ve Mühendisler Grubu’nu  ziyaret ettik

Mimar ve Mühendisler Grubu Başkanı Osman Balta ile İslam ümmetinin yetimi Mescid-i Aksa’nın özgür kalması için yapmamız gerekenleri konuştuk.

Bu coğrafyada akan kanın durması ve Kudüs’ün yeniden imarı için Mimar ve Mühendisler Grubu olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için uğraştıklarının altını çizen Osman Bey Kudüs’te yaşananlar ve birçok proje hakkında bilgi alarak en kısa sürede birlikte projeler yapabileceğimizi belirtti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Osman Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM