Mescid-i Aksa da İftar Yapmaya Ne Dersiniz?

Bir Ramazan ayına daha ulaştık hamdolsun. Evveli rahmet ortası mağfiret sonu kurtuluş olan Ramazan ayının hepimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Ramazan denince akla ilk gelen iftar ve sahur oluyor değil mi. Sahi bu sene iftarınızı nerelerde yapacaksınız? Evde, iş yerinde belki de köyde, yadaaa her akşam bir davette iftar açacaksınız değil mi?

Hattaaa siz de iftarlar vereceksiniz belki. Dostunuzu, komşunuzu evinizde misafir edeceksiniz. Belki bir lokanta da iftara davet edeceksiniz. Tabii ya nasıl unuttum belki de derneğinizde, vakfınızda bir iftar tertip edip sevdiklerinize iftar vereceksiniz değil mi?

Rabbim kabul etsin. Ramazan paylaşmak demektir elbette. Ne diyor Efendimiz (s.a.s)  “Kim bir Müslüman kardeşine iftar vakti yemek yedirirse, onun sevabı kadar da kendisine sevap yazılır. Yemek yedirdiği kimselerin sevabından da hiçbir şey eksilmez.” (Tirmizî, Savm: 82; İbni Mâce, Sıyam: 40)

Peki sizi bu sene Mescid-i Aksa’ya davet etsem. Filistinli, Kudüslü kardeşlerinizle Mescid-i Aksa’nın bahçesinde, Kudüslülerin evlerinde iftar edelim desem.

Ne dersin Mescid-i Aksa’da, Kudüs’te iftar edelim mi beraber?

Biliyorsun Kudüs bugün İşgal altında, Mescid-i Aksa esir. Ama orada canlarıyla kanlarıyla ilk kıblemiz, ikinci mabedimiz, üçüncü haremimiz Mescid-i Aksa’ya sahip çıkan koruyan, muhafızlığını yapan kardeşlerimiz var. Hadi bu Ramazan’da bizde onlara destek olalım. Yanlarında olduğumuzu gösterelim onlara.

Şimdi sen ben gelemem diyeceksin değil mi? Hayat zorluyor elbette bizleri. Ama dur madem gelemiyorsun kardeşlerimizi yalnız bırakacak değiliz ya.

Haydi; Filistin’de, Kudüs’te, Mescid-i Aksa’nın bahçesinde, Kudüslülerin evlerinde Ramazan ayı buyunca her gece kurulacak olan iftar ve sahur sofralarına gelemiyorsan bir kardeşinin iftar yapmasına vesile ol.

Haydi beraberce Aksa’nın bahçesinde, Kudüslülerin evlerinde iftar sahur sofraları kuralım. Mescid-i Aksa’da bir kişiye iftar vermek bu sene100 TL.

Düşünsene İsrail’in işgali altında direnen kardeşlerimize bir iftar açtırmak nasip olacak bizlere. Bu arada dostunuza, arkadaşınıza, komşunuza da söyleyin bunu, onlarında hayırlarına vesile olun inşallah.

Haydi gelin hep beraber bu sene iftarımızı Kudüs’te yapalım, sahura Filistin’de kalkalım.

Haydi; 100 TL ile bir kardeşimizin iftar yapmasına vesile olalım.

Özgür bir Kudüs’te, özgür bir Mescid-i Aksa’da buluşmak üzere…

 

1 Kişilik İftar Katkı Bedeli 100 TL

1 Kumanya Katkı Bedeli 500 TL

 

İletişim: 0549 289 89 86   E-Posta: [email protected]

Online İftar Sahur Bağışı İçin:  https://bagis.gencaktivistler.org.tr/

EFT veya Havale ile İftar Sahur Bağışı İçin İBAN:

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği

Türkiye Finans
TL: TR490020600053025021430001
$ :  TR650020600053025021430101
€ :  TR380020600053025021430102

 

GÖSTERİM