Kudüs ve Beyt’ül Makdis’de Meydana Gelen Olaylar

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’nın  “Kudüs ve Beyt’ül Makdis’de Meydana Gelen Olaylar” hakkında yayınladığı mesaj aşağıdadır:

 “İnsanlık tarihinin belirli dönüm noktası vardır. Asrı Saadet dönemi,  Kudüs’ün fethi, Malazgirt zaferi, İstanbul’un fethi gibi dönüm noktaları özellikle biz Müslümanlar için akla gelen ilk hadiselerdir.

Bunlar sadece bulundukları coğrafyayı değiştirmemiş,  dalga dalga dünyanın her köşesine ulaşmış ve etki etmiştir.

Kudüs’ün Fethi’de bunların içinde çok önemli bir yere sahiptir.

Müslümanların ilk kıblesini ve Peygamberimizin miraca çıktığı Beyt’ül Makdis’i bünyesinde barındıran Kudüs; Hz. Ömer Efendimizin döneminde fethedilmiş,  sonrasında da bir kaç kez işgale uğramış ve çeşitli dönemlerde tekrar Müslümanların eline geçmiştir.

Kudüs aynı zamanda dünya Müslümanlarının durumunu gösteren bir ölçüye sahiptir.

Kudüs’e ne zaman Müslümanlar sahip olmuşsa yani bu topraklarda huzur ve barış varsa, çeşitli coğrafyalara dağılmış Müslümanlarda huzur ve refah içindedir.

Ne zaman ki Beyt’ül Makdis mahzun, Kudüs işgal altında kaldıysa dünya Müslümanları da  kan, zulüm ve gözyaşı içerisinde,  aynen Kudüs gibi kurtarılmaya muhtaçtır.

İslam coğrafyası bugün kan ağlamaktadır. Müslüman dünyası eski şanlı gönlerine geri dönmeyi beklemektedir.

Bunun için yapılması gereken ilk iş Kudüs’ün özgürlüğüdür!

Kudüs yeniden işgalcilerin elinden kurtarılmalıdır. Beyt’ül Makdis yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu durumdan kurtarılmalıdır.

İşte o zaman geçmişte defalarca olduğu gibi görülecektir ki İslam Birliği kendiliğinden oluşacak ve Müslümanlar bu zulümden kurtulacak ve dünyaya saadet gelecektir.”

GÖSTERİM