“KUDÜS MUHAFIZI” UYARIYOR !

İŞGALCİLERİN AKSA’YA YÖNELİK TEHLİKELİ VE ÇILGINCA PLANLARI VAR !

1948’de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah, İşgalcilerin Mescid-i Aksa’yı hedef alan planlarının “çok tehlikeli” ve “çılgınca” olduğunu söyledi.

Şeyh Raid Salah, işgal yönetiminin önümüzdeki hafta Pesah (Hamursuz) Bayramı sırasında uygulamaya koyabileceği kirli planlarından Mescid-i Aksa’nın korunmasını istedi.

QPress’e konuşan Şeyh Raid Salah, “Yüksek sesle uyarmaya devam ediyorum. İşgal rejiminin bazı kurumlarının Mescid-i Aksa’ya yönelik çok tehlikeli ve aynı zamanda da çılgınca planları var” dedi ve işgal güçlerinin yoğun gözaltılarla Mescid-i Aksa’yı boşaltmaya çalıştığına dikkat çekti.

İşgalcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik planlarının avlusunda ayin yapma ve kurban sunmanın ötesinde olabileceğine işaret eden Şeyh Raid Salah, “Mescid-i Aksa’yı çok daha büyük bir tehlikenin bekliyor olmasından korkuyorum” dedi.

İslam ümmetine, Arap ülkelerine ve Filistin halkına seslenerek acil yardım çağrısında bulunan Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa’nın tehlikede olduğunu söyledi.

Yahudi heykel örgütleri Eski Belde semtine bakan Zeytin Dağı Mahallesi’nde, Mescid-i Aksa’da gerçekleştirmeyi planladıkları kurban sunma ayininin provasını yaptı.

GÖSTERİM