Selam;

Sizden beş dakikanızı ödünç istiyoruz.

Şöyle bir düşünmenizi rica ediyorum. Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa size neyi ifade ediyor. Hani gözlerinizi kapatıp bu üç ismi düşündüğünüzde gözünüzün önüne ne geliyor. Sahi Filistin size ne kadar yakın?

İşgalci İsrail kendisine karşı koyan herkesi hapishanelere göndermekle Filistin’i yok edeceğine inanıyor. Şimdi de “Kudüs Muhafızı” hapse giriyor ve biz bu konuda Sessiz Kalmayacağız değil mi?

Haberlerde şöyle dediler “1948 Filistin İslami Hareketi Lideri “Kudüs Muhafızı ” Şeyh Raid Salah israil işgal mahkemesi tarafından 9 ay hapis cezasına çarptırıldı”. Bir de baktık ki Şey Raid Salah karşılarında “Hapis ya da esaret, bizi Aksa’yı savunmaktan ve israil’in yahudileştirme planlarıyla mücadele etmekten alıkoyamaz” diyerek haykırıyor.

Peki biz Filistinli kardeşinin yanında olduğumuzu haykıracak mıyız? Raid Salah 8 Mayıs 2016 da işgalci İsrail hapishanesine girecek
Bizde Tepkisiz kalmayacak, bu hukuksuz tutuklamaya dur diyecek ve tepkimizi göstereceğiz değil mi

Hadi bişeyler yapalım. Mesela işgalci İsrail’in başkonsolosuna bu tutuklamaların Kudüs’ü Yahudileştiremeyeceğini ve Raid Salah’ı hukuksuz tutuklamalarını kınayan bir mail atalım.

İşgalcinin Konsolosluk mailini şuraya not edeyim: [email protected]

Ya da İşgalci İsrail başkonsolosluğunu arayalım ve Raid Salah ve Kudüs ve Mescid-i Aksa Müslümanlarındır dediği için işgal hapishalerinde tutulan Filistinlilerin özgür bırakılmasını isteyelim.

Aramak için sende benim gibi acele ediyorsan işte İşgalcinin Konsolosluk telefonu: +90 212 317 65 00

Bir de unutmadan yazayım. İşgalcinin konsolosluğunu da ziyaret edeceğiz. İşgalci İsrail Konsolosluğu önünde İşgale dur demek için “Ben de Varım” diyorsan Genç Aktivistler’le irtibata geçmelisin.

Bize +90 212 523 1948 nolu telefonumuz, [email protected] mail adresimizden, ya da www.gencaktivistler.org.tr sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu bilgiyi sosyal medyada paylaşmak istersen sana ek olarak iki fotoğraf gönderiyorum. Ne kadar çok kişiye ulaşırsak işgalcinin canını o kadar çok sıkarız değil mi ? Haydi durma ekdeki fotoğraf facebookunda, twitterında,
instigramında paylaş sende…

Son olarak “ŞEYH RAİD SALAH KİMDİR?” diye merak ediyorsan işte size bu sorunun en kısa cevabı:

1958’de Ummul Fahm’da doğan ve Ummul Fahm Lisesi’ni bitirdikten sonra El-Halil Üniversitesi’nde İslam hukuku alanında eğitim alan Şeyh Raid Salah, 1948 yılında Terörist İsrail tarafından işgal edilen Filistin topraklarındaki İslami Hareket’in lideridir.

1993 ve 1998 yıllarında Ummul Fahm şehrinin belediye başkanlığını yapan Salah, 2001 yılında Filistin İslamî Hareketi’nin başkanı oldu.

2003 yılında yapılan seçimlerde İşgalci İsrail istihbaratı tarafından yakın takibe alınan Salah tutuklanarak 18 ay hapis cezasına çarptırıldı. Asılsız suçlamalarla iki yıl hapiste tutulduktan sonra şartlı olarak serbest bırakılan Salah’ın İsrail dışına çıkmasına izin verilmedi. Mayıs 2010’da İsrail ordusunun saldırısına uğrayan Gazze filosundaki aktivistler arasında yer alan Salah, filoya Mavi Marmara gemisinde katılmıştır.

Son yıllarda ise İşgalci İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs’e karşı komplolarını kamuoyuna açıklayan Salah, her zaman en ön safta mücadelesini sürdürmektedir.

Şeyh Raid Salah “Kudüs Muhafızı” olarak da bilinmektedir.

genç aktivistler (1)

genç aktivistler (2)

GÖSTERİM