Konya’da Mehir Vakfı’nı Ziyaret Ettik

Türkiye ve dünyada nev’i şahsına münhasır faaliyet alanı ile tek olma özelliği taşıyan Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfınının Konya’da bulunan merkezini ziyaret ettik.

1996’dan bu yana ihtiyaç sahibi binlerce çiftin izdivacına vesile olan aynı zamanda ilmi çalışma alanında gösterdiği ulusal ve uluslararası hakemli, süreli yayınları ile Türkiye ve dünya çapında önemli, hayırlı hizmetlerini devam ettiren Mehir Vakfının Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Özdemir ile Filistin’in özgürlüğü için birlikte neler yapabileceğimizi istişare ettik.

Mehir Vakfı olarak “Herkese İş, Aş, Eş” sloganı ile hizmet ettiklerini belirten Mustafa Özdemir  vakıf olarak ümmetin bir derdine deva olma gayreti ile çalışmalarına devam ettiklerini belirterek bu güne kadar Kudüslü kardeşlerinin de her zaman yanında olduklarını ve daima olacaklarını belirtti.  Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler vererek ortaklaşa gerçekleştirebileceğimiz projeleri ortaya koydu.

Ziyaretin sonunda Mustafa Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

05 Mart 2020

GÖSTERİM