İsrail'in Filistin'deki Yıkımları Arttı

İsrail’in Filistin’deki Yıkımları Arttı

İşgalci İsrail yıkımlarına ara vermeden devam ediyor. İşgalci İsrail tarafından, Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinlilere ait yapıların yıkımı önceki senelere nispeten yüzde 400 arttı .

Ayrım Duvarı ve Musevi Yerleşim Yerleriyle Mücadele Konseyi Başkanı Velid Assaf, ” İsrail makamları tarafından Batı Şeria ve Kudüs’te bulunan Filistinlilere ait yapılara karşı yılbaşından itibaren sürdürülen yıkımlar geçen senelere nispeten yüzde 400 arttı. İsrail hukuku ihlal ederek, Filistinlilere ilişkin ev ve yapılara karşı yıkım operasyonlarını gündelik olarak sürdürüyor.” ifadelerini kullandı.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’da insanların en temel ihtiyacı olan ihtiyacına karşı uygulanan bu yıkımları kınayarak “ İsrail’in İşgali ve yaşanan savaş sebebiyle tarihi evlerde yaşamlarını sürdürmeye çalışan Kudüs halkının barındıkları tarihi evleri aslına uygun olarak onarmaya, böylece hem tarihimize sahip çıkmaya hem de insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Kendi gücü ve imkânı olmayan ve zor durumda bulunan Kudüs halkının ihtiyaçlarını tespit edip yeniden sıcak bir yuva içinde yaşamalarını sağlamak bizlerin en temel görevidir ve bu görevimizi işgal sona edene kadar sürdüreceğiz.” dedi.

İsrail özelikle Filistinlilere ait atölye ve iş yerlerini de yıkarak Filistin ekonomisini de yok etmeyi amaçlıyor. İşgalci İsrail’in yıkımlarda seyrettiği bu siyasetin uluslararası hukuka ters olmasına rağmen herhangi bir yaptırımla karşılaşmıyor olması dolayısı ile yıkımlarına devam ediyor.

GÖSTERİM