İslam Dünyası STK’ları Birliği’ni Ziyaret Ettik

İslam dünyasının muhtelif bölgelerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları arasında kendi değerlerimiz ekseninde sürdürülebilir bir işbirliğini hedefleyen ve “6 Kıta, 63 Ülke, Tek Millet” ilkesiyle çalışmalarına devam eden İslam Dünyası STK’ları Birliği İDSB’yi ziyaret ettik.

Kadim İslam beldesi olan Filistin’in İsrail’in emelleri doğrultusunda maruz kaldığı zulmün son haddine ulaştığını belirten İDSB Genel Sekreteri Ali Kurt “ Bu süreçte her devirde insanlığa hizmet eden Türkiye, her zaman mazlum Filistin halkının sesi, dünya kamuoyunun vicdanı olmaktadır. 1948’den bu yana mevcut olan fiili işgalde İsrail’in cürümlerini ortaya çıkarmak, siyasetlerinin tehlikesini beyan etmek, entrikalarını ifşa etmek fikri seviyesi yükselen Ümmet gençliğinin insanlık görevidir. Bizler bunun gözler önüne serilmesi için çalışmalar yapmaktayız. Sahiplenmekten korkulan Filistin davasının yalnız kalmadığını belirtiyor, her türlü zulmün ortadan kaldırıldığı, hukuk ve adaletin sözünün geçtiği bir dünyanın bir an evvel tesis edilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’da Filistin hakkında yürüttüğü çalışmalar dolayısı ile üyesi de olduğumuz İDSB’ye teşekkürlerini dile getirirken Kudüs’te mazlum durumda olan kardeşlerimiz için ortak hazırlanacak her türlü çalışmada yer almaktan mutluluk duyacağımızı belirtti.

Görüşmede İDSB Genel Koordinatörü Abdulhamit Erten ve Genç Aktivistler Genel Koordinatörümüz Tevfik Yazıcılar da yer aldı.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM