İşgalci İsrail katilleri yine serbest bıraktı.

İşgalci yine kendine yakışanı yaptı. Filistinli Devabişe ailesinin evini kundaklayarak ailenin yanarak şehit olmasına sebep olanlardan biri olan 24 yaşındaki Meir Ettinger isimli Yahudi yerleşimci serbest bırakıldı.

Daha önce Mescid-i Aksa’nın içindeki Minber-i Aksa’yı yakan işgalciyi serbest bırakan İsrail bugün de bir katili evinde dinlenmeye gönderdi.

Filistinli gençleri bıçak taşıyor olabilir şüphesi ile katleden İsraillilerin bir aileyi yakarak yok eden bu katili serbest bırakması İşgalcinin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koydu.
Batı Şeria’nın Nablus kenti yakınlarındaki Duma beldesinde Filistinli Devabişe ailesine ait evin 31 Temmuz gecesi Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması sonucu ailenin 18 aylık bebeği Ali Devabişe yanarak hayatını kaybetmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki diğer çocukları Ahmed ağır yaralanmıştı. Baba Saad (31) ve anne Riham Devabişe (28) tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetmiş, saldırıdan vücudunun yüzde 60’ı yanan 4 yaşındaki Ahmed ise sağ kurtulmuştu.

Filistin kamuoyunda infiale yol açan Devabişe ailesinin evinin kundaklanması olayının tek tanığına ait ev de daha sonra kimliği belirlenemeyen kişilerce ateşe verilmişti. Saldırıda zarar gören olmamıştı.

Devabiş’e ailesinin evinin kundaklanması ile ilgili yaklaşık on ay önce gözaltına alınan ve işgal altındaki Batı Şeria’da yaşayan bir Yahudi yerleşimci olan Ettinger, idari tutukluluk kapsamında hapiste tutuluyordu.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM