İşgalci İsrail, Bir Filistin Okulunu Daha Kapattı

İşgalci İsrail  makamları, işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentinde öğrencilerin İsrail askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere taş attığı iddiasıyla bir liseyi kapattı.

Filistin yönetimine bağlı Güney Nablus Bölgesi Eğitim Müdürü Nasır Ebu Kereş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Filistin yönetimine bağlı İsrail ile Koordinasyon İdaresi’nin işgalci İsrail askeri yönetiminin, El-Leben Es-Saviye lisesinin kapatılması kararını tebliğ ettiğini söyledi.

İşgalci İsrail’in öğrencilerin taş attıkları iddiasıyla okulu kapattığını vurgulayan Ebu Kereş, söz konusu iddiaların doğru olmadığını ve gerçeklikle örtüşmediğini belirtti.

Ebu Kereş, kapatma kararıyla 450 öğrencinin eğitimden mahrum kalacağını, İşgalci İsrail’in bu kararına karşı resmi makamlar nezdinde çabalarını sürdürdüklerini ifade etti.

İşgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan Nablus kentindeki El-Leben Es-Saviye Lisesi, daha önce Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına ve İşgalci İsrail askerlerinin pek çok kez baskınına maruz kalmıştı.

Genç Aktivistler olarak Filistin’de eğitim gören kardeşlerimizi yalnız bırakmayacak ve onların yanında olmaya devam edeceğiz inşallah.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM KUDÜSLÜLERİN DE HAKKIDIR

GÖSTERİM