İLKSEÇ Vakfı’nı Ziyaret Ettik.

İLKSEÇ İlim Kültür Sağlık Eğitim Çevre ve Sosyal Yardım Vakfını ziyaret ettik.

Hafızlık Kur’an Kurslarından mezun olan hafız gençleri, ilmiyle irfanıyla üst düzey donanımlı, asrın hocaefendileri olarak yetiştirmeyi temel gaye edinen bir akademi yurdu inşa ederek başta İslami ilimleri tahsil etmede ve bu tahsile paralel İslami kültür birikimini sağlamada yüzyıllar boyu örnek teşkil edecek bir mekan ve sistem oluşturan İLKSEÇ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Uzunlar Hocaefendi ile Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı konuştuk.

Kendisi de daha önce Kudüs’ü ziyaret etme imkanı bulmuş olan Ali Ulvi Uzunlar Hocaefendi Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın sahipsiz bırakılmaması gerektiğinin altını çizerek hafız kardeşlerimizin mutlaka bu mübarek beldeleri ziyaret etmeleri gerektiğini belirtti.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ortak yapacağımız projeler üzerinde istişareler yaptı.

Ziyaretin sonunda Ali Ulvi Uzunlar Hocaefendiye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM