İLKE Derneğini Ziyaret Ettik

İslami ve insani değerler çerçevesinde yaşama, yaşanmasına vesile olma, toplumda bu yönde bir dönüşümün gerçekleşmesine ön ayak olma amacına yönelik olarak hayır odaklı iş üretmek için yola çıkan İLKE İlim Kültür Eğitim Derneğini ziyaret ettik.

Çatısı altındaki kurumlarıyla beraber iş ahlakı ve girişimcilik, akademik çalışmalar ve yaygın din eğitimi alanında faaliyet göstermekte olan ve bu konularda stratejik bakışı geliştiren öncü çalışmalar yapmakta olan İLKE Derneğinin Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar ile Kudüs ve Mescid-i Aksanın bir an önce özgürlüğüne kavuşması için neler yapabileceğimizi konuştuk.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Lütfi Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

 

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM