İHYA Vakfı’nı  Ziyaret Ettik

Türkiye’nin ilmi, kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasına yardımcı olacak, bilgili ve aydın gençlerin yetişmesine maddi ve manevi katkıda bulunmak için yola çıkan kısa adı İHYA Vakfı olan İlim Hizmet ve Yardımlaşma Vakfı’nı ziyaret ettik.

Vakıf Başkanı Yusuf Öcalan ile Filistin’in özgürlüğü için birlikte neler yapabileceğimizi istişare ettik. Daha güzel bir dünya için kardeşlik ve paylaşma duygusunun yeryüzünün tamamına yayılması gerektiğini belirten Yusuf bey,  her zaman için mazlumun ve mağdurun yanında yer aldıklarını ifade ederek Kudüs’lü kardeşlerimizin de yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Yusuf Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM