İhlas Vakfı’nı Ziyaret Ettik

“Vatandaşlarımıza ve tüm insanlara sosyal ve kültürel alanlarda faydalı olmak. Ülkemizi, milletimizi ve onun üstün medeniyetini bütün dünyaya tanıtmak.” Vizyonuyla yola çıkan ve üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu yurt hizmetleri ile yurt içi ve yurt dışında, hayırseverlerin destekleri ile düzenlenen ramazan ve kurban organizasyonları ve diğer zamanlarda tertiplenen yardım kampanyaları ile on binlerce ihtiyaç sahibine ulaşan İhlas Vakfı’nı ziyaret ettik.

İhlas Vakfı’nın yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri hakkında bilgiler aktaran İhlas Vakfı Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Çetin Varlık, yurtiçi ve yurtdışında 40 dan fazla öğrenci yurdu ile toplamda 4000 den fazla öğrenciye hizmet verdiklerini ifade etti. 33 ülkeden gelen, 300 civarında yabancı öğrenciyi de yurtlarda barındırdıklarını söyleyen Varlık, yurtdışında da 14 ayrı ülkede faaliyetlerinin bulunduklarını belirtti.

Kudüs davasının hepimizin ortak davası olduğunu belirten Mustafa Çetin Bey “Kudüs bizim için çok önemlidir.” Diyerek Mescid-i Aksa’ya sahip çıkacaklarını ve İhlas Vakfı olarak projelere destek olmak için mütevelli heyetleri ile görüşeceklerini belirtti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da, İhlas Vakfı ile birlikte hem yurt içinde hem de Kudüs’te projelere imza atma talebimizi iletti.

 

GÖSTERİM