İHAM’ı Ziyaret Ettik.

“Bilenlerle bilmeyenlerin bir olmayacağından” (Zümer,9) hareketle bilgiyi, öğrenmeyi ve öğretmeyi ilke edinen ve insanlığa hizmet edecek fedakâr ve bilgili bir nesil yetiştirmek için yola çıkan İlim Hizmet Araştırma Merkezi İHAM’ı ziyaret ettik. İHAM Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Filistin’in özgürlüğü için birlikte neler yapabileceğimizi istişare ettik.

“Kudüs bir Filistin sorunu değil, Arap sorunu değil insanlık sorunudur” diyen Prof. Dr. Mustafa Karataş Kudüs’ün özgürlüğünün ümmetin özgürlüğü demek olduğunun altını çizdi. Özgür bir Kudüs için bir şeyler yapma Mescid-i Aksa’yı yalnız bırakmamak gerektiğini belirten Karataş “Hep birlikte sesimizi yükseltelim bütün gücümüzle ve imanımızla Mescid-i Aksa’ya sahip çıkalım” dedi.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar ve Filistin’de oluşturulan Abdülhamid Han Fidanlığı hakkında bilgiler verdi

Ziyaretin sonunda Mustafa Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

 

GÖSTERİM