İFAM’ı Ziyaret Ettik.

İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi İFAM’ın İstanbul şubesini ziyaret ettik. Ulu Hocaların “muhalled eserleri” üzerinde beş yıl süreyle “keşf-i kadim”in yapıldığı bir ilim ve fikir okulu olan İFAM İstanbul’da Abdullah Kadıoğlu İle görüştük.

Abdullah Kadıoğlu  İFAM’ın var oluş nedeninin, modern zamanda Allah Resulü (sallâllahu aleyhi ve sellem)’in ve büyük ruhlu alimlerin yolunda yürüyen, ferdî ve ictimâî var oluşu ya da toplumsal mutabakat zeminini onların mirasında arayan ilim, fikir ve dava adamları yetiştirmek olduğunu belirtti. Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın bir an önce özgürlüğe kavuşması için yapılması gerekenlerin öğrencilere iletilmesi gereken bir konu olduğunun altını çizen Kadıoğlu etrafı mübarek şehir Kudüs’ün özgür kaldığını görmeyi istediğinin altını çizdi.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Abdullah Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM