Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Düşman işgaline karşı milletin yer yer başlattığı hamlelerin, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a ayak basması ile milletçe yürütülen topyekün organize bir milli mücadele haline dönüştüğünü belirten Helvacı, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kumandası altında yapılan İstiklal Savaşımız, 19 Mayıs 1919’da atılan adımla başlamış, tarihe milletimizle yazdığı eşsiz bir destanla hedefine ulaşmıştır” dedi.”  Sözlerine “Bu hedef ‘bağımsız Türkiye’ hedefidir” diyerek devam eden Helvacı, “İşte 19 Mayıs böyle önemli bir tarihi dönüm noktasıdır ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti gençliğe emanet edilmiştir” ifadesini kullandı.

Helvacı, bu yılki kutlamaların çok daha büyük önem ve mana taşıdığını, çünkü, dış mihrakların 96 yıl önce gerçekleştiremedikleri Sevr’i, bugün yeniden uygulamaya koyabilmek için seferberlik içinde olduklarını belirterek, Genç Aktivistlerin 19 Mayıs 1919 da Türk Gençliğinin taşıdığı aynı ruh, inanç ve azimle “Tam Bağımsız Türkiye” hedefine ulaşıncaya kadar çalışmalarına devam edeceğini kaydetti.

Helvacı, mesajında şu düşüncelere yer verdi: “Genç Aktivistler, dış mihrakların 2. Sevr planlarını önleyerek, Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Türkiye’yi kurmak üzere çalışmalarına devam edecektir. Bağımsız Türkiye’nin muhafazası ve Yeniden Büyük Türkiye’nin kurulması her şeyden önce gençliğimize milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı olarak yetiştirilmesi ile mümkündür.”

GÖSTERİM