HAK-İŞ / HİZMET-İŞ Sendikası’nı Ziyaret Ettik

HAK-İŞ Konfederasyonu HİZMET-İŞ Sendikası İstanbul 5. nolu Şube ziyaret ettik.

HAK-İŞ Konfederasyonu İstanbul İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası 5. Nolu Şube Başkanı Mustafa Şişman ile  ile özgür bir Kudüs için yapılması gerekenleri istişare ettik.

HAK-İŞ bünyesinde kurulan Kudüs Komitesi’nin il başkanlıklarında da yaygınlaştırılarak Türkiye genelinde yürütülmesini arzu ettiklerini belirten HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı Mustafa Şişman, “Kudüs yaratılış kadar eski, kadim bir şehir, mukaddes bir topraktır. İslam tarihine bakıldığında bu topraklar mukaddes mekan anlamında isimlendirilmiştir. Bugün Kudüs’e sahip çıkmak bizlerin onurudur. Bu kutsal şehre hizmet etmek boynumuzun borcudur. Bugün aynı zamanda gönlümüz Arakan, Türkistan, ve Yemen’de de atıyor. Oradaki yaralara da merhem olmak, acılarını dindirmek de biz emekçilerin görevidir.” Diyerek Özgür Kudüs yolunda yapacağımız çalışmalara destek olacaklarını belirtti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Mustafa Bey’e Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

 

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM