Genç Ensar’ı Ziyaret Ettik

Ülkemizdeki gençlik meseleleri üzerine çözümler üretmek, gençlerin iletişim kurma ve stratejik düşünme becelerine artırmak, ülkemiz gençlerini kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere teşvik etmek, mazlum coğrafyalar için ulusal veya uluslararası yardım faaliyetleri organize etmek amacıyla yola çıkan Genç Ensar hareketini ziyaret ettik.

Ahlaklı, çalışkan, sorumluluk sahibi, ülkesi ve geleceğine dair hayalleri olan, düşünen, sorgulayan, eleştirel bakış açısına sahip bir nesil yetiştirmek için yola çıkan Genç Ensar Başkanı Sümeyye Soyal ile Kudüs projelerimiz hakkında istişarelerde bulunduk.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar ve Filistin’de oluşturmakta olduğumuz Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Sümeyye Hanım’a Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

21 Mart 2019

GÖSTERİM