Genç Düşün’ü Ziyaret Ettik

Öğrencilik yıllarında aynı evlerde ve yurtlarda kalmış, mezun olduktan sonra da yurdun dört bir yanına dağılmış ancak gönül bağı ile sımsıkı bağlı olan bir ekip tarafından kurulan İstanbul Gençlik ve Düşünce Kulübü Derneği Genç Düşün’ü ziyaret ettik.

Eğitimler, seminerler, geziler, sportif aktiviteler ve model uçak kursları ile gençlerin eğitimine destek olmaya çalışan Genç Düşün Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Üçyıldız ile Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın bir an önce özgür kalması için yapılması gerekenleri istişare ettik.

Özgür Kudüs yolunda yapacağımız çalışmalara destek olacaklarını belirten Necmettin Bey, Kudüs’te yaşananlar ve birçok proje hakkında bilgi alarak en kısa sürede birlikte projeler yapabileceğimizi belirtti. Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Necmettin Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM