Filistin’de Şeyh Raid Salah Zeytin Fidanlığı Hayat Buluyor

Filistin’de yeşil alanların, işgalci İsrail’in saldırılarıyla azalması nedeniyle Kudüslülerin hayatının olumsuz yönde etkilemesi ile harekete geçen Genç Aktivistler, Filistin’de gerçekleştirdikleri zeytin fidanlıkları projelerine bir yenisini daha ekliyor.

Şuan İşgalci İsrail hapishanesinde bulunan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’ın ismi verilen proje ile Kasım ayı sonunda binlerce zeytin fidanı Filistin toprakları ile buluşacak.

Özgür bir Kudüs, özgür bir Mescid-i Aksa için gerçekleştirdiği projelerden rahatsız olan işgalci İsrail’in daha önce de defalarca tutukladığı ve bugün de işgal hapishanelerinde tutulan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah adına oluşturulacak olan fidanlıklar için yüzlerce Filistinliye arsalarına tarlalarına dikmeleri için fidanlar teslim edilecek.

Genç Aktivistler tarafından, bir yanda Covid-19 ile boğuşan diğer yanda işgalci İsrail’in hedefi olan Kudüslülerin, geçim kaynağı olan zeytin ağaçlarının çoğalması için gerçekleştirilen projeye katılım için son günler.

Filistin’de dikili bir ağacınızın olmasını isterseniz 1 fidan katılım bedelinin 20 TL olarak belirlendiği projeye online bağış yapılabilirsiniz.

 

GÖSTERİM