ESKADER’i Ziyaret Ettik

Türk edebiyatını, dilini, sanatını, kültürünü araştırmak, bu konuda yapılacak çalışmaları teşvik etmek ve köklü medeniyetimizi geleceğe taşımak amacıyla kurulan  Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği ESKADER’i ziyaret ettik.

İstanbul’un muhtelif kültür merkezlerinde; saygı geceleri, anma toplantıları, Ramazan sohbetleri, konferans ve paneller düzenleyen ve çeşitli edebiyat yarışmaları da tertipleyen ESKADER’in dernek başkanı Şerif Aydemir ile Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için sanat lanında yapılması gerekenleri istişare ettik.

Özgür Kudüs yolunda yapacağımız çalışmalara destek olacaklarını belirten Şerif Bey, Kudüs’te yaşananlar ve birçok proje hakkında bilgi alarak en kısa sürede birlikte projeler yapabileceğimizi belirtti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Şerif Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

 

GÖSTERİM