Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ı Ankara’da ziyaret ettik.  Başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm Filistin’de yaşanan insanlık dışı işgali kabul etmediğini belirten Fatih Erbakan “Laf yetmez, hareket, aksiyon ve çözüm gerekir. Başta İslam alemi olmak üzere insanlığın tamamı Filistin’deki katliamın durdurulması için hiç vakit kaybetmeden gereken tedbiri almaya ve üzerlerine düşeni yerine getirmeye çalışmalıdır.” Dedi.

konut

Her zaman Filistinli kardeşlerinin yanında olacağını ve işgalin karşısında duracağını belirten Erbakan tüm Erbakan Vakfı mensuplarının Siyonizmin tehlikesini özümsemiş ve buna karşı çalışmalara başlamış bir topluluk olduğunun altını çizerek “Merhum babam, Erbakan Hocamızın Çağlayan’da gerçekleştirilen muhteşem mitingin sonunda, mitinge katılanlara “Mukaddes şehrimiz Kudüs’ü, mukaddes mabedimiz Mescid-i Aksa’yı, İslam diyarı Gazze’yi, her türlü işgal ve tecavüzden kurtarmak için, bütün İslam ve insanlık adına, bütün gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz” diye yemin ettirdiğini hiçbir zaman unutmayacağız ve bu yeminimizi gerçekleştirmek için çalışacağız inşallah.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

hanzala

Ziyaretin sonunda Fatih beye Mescid-i Aksa’nın bahçesinden getirmiş olduğumuz Filistin’de İntifa’danın sembolu haline gelmiş olan, eli silahlı ve hedef gözetmeksizin ateş eden işgalci İsrail askerlerinin karşında küçücük elleriyle küçücük taşları tutan Filistinli çocukların avuçlarındaki o küçük taşlardan birini hediye ettik. Ayrıca Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolu olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

intifada

GÖSTERİM