DTEV’i Ziyaret Ettik.

Yurt içinde ve yurt dışından yükseköğrenimlerini görmek için gelen Türkmen öğrencilerin eğitimlerine destek vererek milletini, bayrağını, tarihini seven, kendi kültürünü benimsemiş ve manevi değerlerine sahip çıkan güzel ahlaklı başarılı gençlerin yetişmesini sağlamak ve tüm insanlara hizmet gayesiyle eğitime gönül vermiş kişilerce kurulan Dünya Türkmenleri Eğitim Vakfını ziyaret ettik.

DTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Seracettin Mahdum ile Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğe kavuşması için yapılması gerekenleri istişare ettik.

“Dünya Türkmenlerinin yaşadıkları zulümler gibi Kudüs’te yaşananlar da her Müslümanın kalbinde yaradır” diyen Seracettin Bey Özgür Kudüs için çalışmalara destek vereceklerini belirtti.
Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Seracettin Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM