Davet ve Kardeşlik Vakfı’nı Ziyaret Ettik

İslam medeniyetinin kendilerine yüklediği ağır mirası hisseden ve “Allah’a davet eden, salih amel işleyen ve ben gerçekten Müslümanlardanım diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir?” ayeti kerimesinden yola çıkarak biraraya gelen bir grup fedakâr mü’min tarafından kurulan Davet ve Kardeşlik Vakfı’nı ziyaret ettik.

Çatısı altında kırka yakın STK ve temsilcilik, güncellenmiş müfredatıyla yirminin üzerinde şark usulü İslami eğitimi veren medrese, kadın ve gençlik çalışmaları ile hizmetlerine devam eden Davet ve Kardeşlik Vakfı’nın Mudürü Muharrem Güneş “Mü’minler ancak kardeştir” ilkesi gereği, aynı inancı taşıyanlar arasındaki kardeşlik ruhununun diri tutulması gerektiğinin altını çizdi.

davet-ve-kardeslik-vakfi-1

Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda yapılan çalışmalara vakıf olarak sürekli destek verdiklerini belirten, kendisi de Mavi Marmara gazisi olan Güneş, birlikte çalışma konusunda imkân ölçüsünde her türlü desteği verebileceklerini de ifade etti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Görüşmede Genç Aktivistler Genel Koordinatörümüz Tevfik Yazıcılar da yer aldı.

GENÇ AKTİVİSTLER.

GÖSTERİM