Çocuk Vakfı’nı Ziyaret Ettik.

Türkiye’de ve dünyada tek bir sorunlu çocuk kalmayıncaya kadar çocuk ödevine çalışmak ve çocuklara önceliğin verilmesi için öncülük etmek üzere yola çıkan Çocuk Vakfı’nı ziyaret ettik.

Çocuk Vakfı’nın kurucusu Mustafa Ruhi Şirin ile Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü kavuşması için çocukluktan başlayan eğitimin önemini konuştuk.  Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın bir an önce özgürlüğe kavuşması için yapılması gerekenlerin, gençlere iletilmesi gereken bir konu olduğunun altını çizen Şirin, Özgür Kudüs’e giden yolun çocukluktan başladığının altını çizdi.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da ziyarette Kudüs’te oluşturmakta olduğumuz Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı ve Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Ruhi Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM