ÇEKUD’ü Ziyaret Ettik.

Sahip olduğu değerler ışığında doğal yaşamın korunması için özgün projeler üreten, uluslararası düzeyde etkin, bağımsız ve öncü bir sivil toplum kuruluşu olan Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettik.

Doğa ile insan arasında bozulan dengenin yeniden tesisi amacıyla, tüm varlıkların varoluş gayesine uygun,  toplumda çevre ve ahlak bilincini arttırarak, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan ÇEKÜD’ün Başkanı Muzaffer Özcan ve Genel Sekreter Cengiz Kömürcü ile Kudüs’te gerçekleştirdiğimiz Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı konusunda istişarelerde bulunduk.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Cengiz Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

 

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM