Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin İstanbul Şubesini ziyaret ettik.

Özgür Kudüs yolunda Cansuyu Derneği olarak birçok projeyi üstlendiklerini belirten Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin İstanbul Şube başkanı Lütfi Kibiroğlu Gazze’de faaliyete geçirdikleri projeleri anlatarak buralara yardımların artarak devam ettiğini belirtti. Kudüs’te gerçekleşen tüm projelere destek olduklarını ifade eden Kibiroğlu Cansuyu Derneği olarak özgür bir Kudüs için çalıştıklarının altını çizdi.

Özgür Filistin yolunda yaptığımız çalışmalara destek olacaklarını belirten Lütfi Bey, Kudüs’te yaşananlar ve birçok proje hakkında bilgi alarak en kısa sürede birlikte projeler yapabileceğimizi belirtti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

Ziyaretin sonunda Lütfi Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

 

GÖSTERİM