Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’nın  “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yayınladığı mesaj aşağıdadır:

“Bir ülkenin en etkin unsurlardan biri, meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uygun hareket eden bir basının varlığıdır. Gazetecilerimiz, özveri ve fedakârlık gerektiren bir görev icra etmektedirler. Aynı zamanda da bu mesleği icra eden dürüst gazeteciler bizlerin doğru ve hızlı haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına çeşitli zorluklara katlanmaktadırlar.

Unutulmamalıdır ki, basının ülkemizde yaşanılan her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir.

İnanıyoruz ki, gazetecilerimiz, sahip oldukları bu sorumluluk ile ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak için, tarafsız ve olumlu rol üstlenmeye devam edeceklerdir.

Bu düşüncelerle, tüm basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılı olmaları temennisiyle selamlarımı sunuyorum.”

GÖSTERİM