Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’nın  “Beyaz Baston Körler Haftası” dolayısıyla yayınladığı mesaj aşağıdadır:

“Günümüzde engelli vatandaşlarımız birçok sorunla yüz yüze gelmektedir. Engelli Dostlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak için her şeyden önce bu meseleye ilişkin toplumsal hassasiyetin güçlendirilmesi gerekmektedir.

Derneğimiz, engelli kardeşlerimizin haklarını elde etmelerini, toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılabilmelerini, hayat standartlarını yükseltmelerini hedefleyen çalışmalara büyük önem vermektedir.

Görme engelli vatandaşlarımız da, diğer engelli kardeşlerimiz gibi, ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenen ortamlara ve kaliteli eğitim koşullarına kavuştuklarında, birçok faaliyetin içinde yer alabilmekte ve hayata daha sıkı tutunabilmektedirler. Nitekim, küçük yaşlardan itibaren toplumla iç içe yaşayan, eğitim imkanlarından faydalanabilen engelli vatandaşlarımızın bugün birçok büyük başarılara imza attıklarını görmek hepimizi mutlu etmektedir.

Görme engelli kardeşlerimizin sorunlarına dikkati çekerek, onların ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturabilmeyi amaçlayan Beyaz Baston Körler Haftası’nın, düzenlenecek muhtelif faaliyetlerle en verimli şekilde değerlendirileceğine inanıyoruz.

Toplumumuzun  gereken duyarlılığı sergileyeceği inancıyla, görme engelli vatandaşlarımızı sorunlarını dile getirmeye ve geliştirilecek çözümler konusunda etkin biçimde rol üstlenmeye hazır olduğumuzu belirterek, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

 

GÖSTERİM