BESADER’i Ziyaret Ettik

Balkan Müslümanlarıyla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği BESADER’i Ziyaret Ettik. BESADER Genel Başkanı Semih Şenkardeşler ile başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere mazlum coğrafyalarda neler yapabileceğimizi konuştuk.

500 Yıl beraber yaşadıktan sonra 100 yıldır ayrı düşürüldüğümüz Balkanlı Müslüman kardeşlerimizle aramızda köprüler kurmak, birlikteliğimizi tekrar ihdas etmek amacıyla kurulmuş olan BESADER’in başkanı Semih Bey birçok proje hakkında bilgi alarak Balkan Müslümanları batı dünyası ile İslam coğrafyası arasında kalmış ümmetin yetimleridir. Onların selameti ve refahının sağlanması; genelde İslam ümmetinin, özelde ise Türkiyeli Müslümanların görevidir. Aynı şekilde Kudüs’de bizlerin emaneti ve gözbebeğidir. Kudüs’ün özgürlüğü de vazgeçilemez, hafife alınamaz ve ertelenemez bir görevdir.” dedi.

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’da Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar ve Filistin’de oluşturmakta olduğumuz Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin sonunda Semih Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM