Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’ni Ziyaret Ettik

“Biz Bir Milletiz”  sloganıyla yola çıkan ve yurtdışından Türkiye’ye eğitim için gelen öğrencilere, eğitim ve rehberlik hizmeti vermek amacıyla kurulmuş olan Uluslararası Öğrenci Derneği Bâb-ı Âlem’i ziyaret ettik.

Misafir öğrencilerin Bâb-ı Âlem çatısı altında evrensel kardeşlik bilincine sahip, temel dinî bilgiler açısından donanımlı, modern dünyayı ve dünya sistemini tanıyan, organizasyon kabiliyeti yüksek, ülkesinin durumunun ve ihtiyaçlarının farkında, İslam kültür ve tarihinin ana hatlarına vâkıf, farklılıklara karşı müsamahalı birer “gönüllü medeniyet elçisi” olarak ülkelerine dönmelerini gaye edindiklerini belirten Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Kara, “Misafir öğrencilerin farklılıkları bir zenginlik unsuru olarak gören, yeryüzünde attığı her adımda kardeşlik bilincini hatırlayan birer fert olarak yetişmeleri en önemli amacımız” dedi.

Özgür Kudüs yolunda Bâb-ı Âlem olarak birçok projeyi sahiplendiklerini belirten Kara Filistin ve Kudüs üzerine geliştirilecek projelerde kurumlar arası iş birliğine açık olduklarını ve Kudüs’ün biran önce özgür kalması için gerçekleştirilecek yeni çalışmalara tam destek vereceklerini ifade etti.

Ziyarette Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Kara’ya hayırlı olsun temennilerini ileten Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’da Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Görüşmede Bâb-ı Âlem Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Abduselam Gültürk ve Genç Aktivistler Genel Koordinatörümüz Tevfik Yazıcılar da yer aldı.

GENÇ AKTİVİSTLER.

babialem-2

GÖSTERİM