AGD ‘yi Ziyaret Ettik

“İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır.” inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneği’nin İstanbul Şubesini ziyaret ettik.

Türkiye”nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olarak faaliyet veren AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut ile Özgür Kudüs’e giden yolda birlikte gerçekleştirebileceğimiz projeleri konuştuk.

Milli Görüş’ün, İşgalci İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs üzerine planlarına her zaman dur dediğini ile getiren Bulut, sadece sloganla yetinmemek gerektiğinin altını çizerek “ İstediğimiz kadar kahrolsun İsrail diyelim, eğer İslam’ın gereğini yapmazsak ve İslam birliğini kurmazsak bu zulümler bitmeyecektir. İste biz bu yüzden AGD olarak gençlerimize cihat şuurunu vermekteyiz” dedi.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’da Anadolu Gençlik Derneği’ne, başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğu için teşekkür ederken, Özgür Kudüs’te buluşma dileğimizi yeniledi.

photo_1

Ziyaretin sonunda Ali Uğur Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve “ancak Filistin özgür kaldığında” insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM