Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’nın  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayınladığı mesaj aşağıdadır:

“ Tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyete sahibiz. Tarihin her döneminde toplumumuzunaileyapısında müstesna bir yere sahip olan kadın, aile kurumunun temel taşı, değerlerin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu rolünü üstlenerek, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olmuştur. Her şeyden önce kadın bir annedir. Bizim dünyaya gelmemize sebep olan varlıktır.

Hayatın ağır şartları altında, anne, eş ve iş kadını olarak ayakta kalabilen kadınlar; hayatın mimarları olarak en büyük saygıyı ve övgüyü hak etmektedirler.

Genç Aktivistler olarak kadınlarımızın toplumdaki rolünü, çalışma hayatındaki yerini daha çok önemsediğimiz bu anlamlı günde; Kadınlarımızın sosyal, siyasal ve kamusal alanda yaşadığı zorlukları ve sıkıntıları el birliğiyle çözmek, kadınlarımızın hak ettiği değerlere kavuşmasını sağlamak adına yapılacak her türlü çalışmayı büyük bir mutluluk ve onur duyarak destekliyoruz.

Kadınlarımızın milli ve manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en önemli taşıyıcıları olduklarını biliyor, Genç Aktivistler olarak toplum hayatında onlara büyük önem veriyor ve onlara imkânlar sağlamaya çalışıyoruz.
Bu duygularla, kadınların huzurla sosyal yaşama daha fazla katıldığı bir Türkiye dileğiyle, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

GÖSTERİM