Genç Aktivistler, iftar saatinde yolda kalan vatandaşlara iftariyelik paketler dağıtıyor.

İftarlık paketlerinde “Mescid-i Aksa’yı Dualarınızda Unutmayın” , “ Özgür Kudüs için Dua Etmeyi Unutmayın” sözlerine vurgu yapan Genç Aktivistler bir taraftan yolda kalanlara iftariyelik dağıtırken diğer taraftan da iftarda kabul edilen dualar arasında Özgür Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın yer alması için de gayret gösteriyorlar.

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (5)

İftar saatinde evlerine ulaşamayan ve yollarda kalanlar için hazırlanan paketlerin içinde su, sandeviç ve meyve suyu bulunuyor.

Binlerce Kişiye İftariyelik Dağıtıldı

İftar Dağıtım projesinde, Genç Aktivistler ’den oluşan ekipler, belirlenen meydanlarda, otobüs duraklarında, metro ve metrobüs çıkışlarında iftariyelik paketleri dağıtıyor. Taksi şoförleri ve yürüyerek evlerine yetişmeye çalışanların da ilgi gösterdiği dağıtım yaklaşık bir saat sürüyor.

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (2)

Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı’da Ramazan ayının birlik, beraberlik ve yardımlaşma ayı olduğunu ifade ederek,  iftar saatinde evlerine ulaşamayan, iftar sofralarına yetişemeyen gençlerin oruçlarını açabilmeleri için hazırlanan paketlerin İstanbul’un çeşitli noktalarında dağıtıldığını belirtti.

Bu yıl binlerce kişiye ulaşan Genç Aktivistler İftarlık Dağıtım Projesi’nin ramazan sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (1)

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (3)

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (4)

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (7)

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (12)

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (8)

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (9)

Genç Aktivistler - Yolda Kalanlara İftariyelik Dağıtımı (10)

 

GÖSTERİM