Yıldız Teknik Üniversitesinde Kudüs Konuşuldu.

Kredi Yurtlar Kurumu Diyanet İşleri Başkanlığı Manevi Danışmanlık Ekibinin davetiyle Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde Özgür bir Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı konuştuk.

Yıldız Teknik Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdundan katılım sağlayan öğrenci kardeşlerimizle Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Sosyal Tesisler Seminer Salonunda “İşgal altındaki mukaddes şehir Kudüs ve Mescid-i Aksa “ programını düzenledik.

Konferansta Genç Aktivistler Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar slaytlar eşliğinde, Kudüs’ün dünya Müslümanlarının durumunu gösteren bir ölçüye sahip olduğunu anlattı. Yazıcılar “Dünya coğrafyası bugün kan ağlamaktadır. Türkiye dünya coğrafyasında eski şanlı gönlerine geri dönmeyi beklemektedir. Bunun için yapılması gereken ilk iş Kudüs’ün özgürlüğüdür! “ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Programın sonunda bizleri davet eden Mehmet Solhan kardeşimize  Genç Aktivistler Genel  Koordinatörü Tevfik Yazıcılar tarafından Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve “ancak Filistin özgür kaldığında” insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini takdim edildi.

GENÇ AKTİVİSTLER

01 Mayıs 2019

 

 

GÖSTERİM