Yalova’da “Mescid-i Aksa ve Erbakan Konferansı

Erbakan Vakfı Yalova İl Başkanlığınca düzenlenen eğitim seminerlerinin bu haftaki konusu “Mescid-i Aksa ve Erbakan” oldu. Düzenlenen eğitim seminerine Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Başkanı Erkan Helvacı konuşmacı olarak katıldı.

Geçmişten günümüze Kudüs’te yaşananları aktaran Helvacı konuşmasında son dönemde Kudüs ve Mescid-i Aksa etrafında gelişen olayları tarihi gerçekleri ile anlattı.

Konferansta slaytlar eşliğinde Kudüs’ün dünü, bugünü ve yarınını anlatan Helvacı “Dünya huzur ve barışının Kudüs’ten geçtiğine inanıyoruz zira Kudüs’te ne zaman insanlar emniyet ve huzur içerisinde yaşamışlarsa dünya huzur bulmuştur ne zaman ki İsrail gelmiş Filistin topraklarını işgal etmiştir o günden bugüne ne Filistin ne de dünya huzur bulamamıştır.” dedi.

Konferansın sonunda Erbakan Vakfı Yalova İl Başkanı İbrahim Yıldırım Beye Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim ettik.

 

 

GENÇ AKTİVİSTLER

22 Şubat 2019

GÖSTERİM