Vuslat Derneğinden “Filistin’de Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı”na destek

Ramazanın ilk günlerinde bir güzel haber de Filistin’den geldi. Genç Aktivistler tarafından “Filistin’de Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı” adı altında başlatılan kampanyanın 3. Etap dikimleri Ramazanın Ayı başlamadan Batı Şeria’da gerçekleştirildi. Vuslat Derneği’nin de destek verdiği kampanya da binlerce zeytin fidanı toprakla buluştu.

 

 

Filistinlilerin geçim kaynağı olan zeytin ağaçları işgalci İsrail’in hedefi olurken, işgal ve saldırıları ile azalan yeşil alanlar Filistinlilerin hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Uluslararası Genç Aktivistler Derneğinin bu konuya dikkat çekerek, işgal altındaki Filistin’de 10.000 Zeytin Fidanı dikmek için başlattığı kampanyanın,  ilk etabın dikimleri Kudüs’te, ikinci etabın dikimleri de Gazze’de toprakla buluşmuştu. Şimdi de 3. Etap dikimleri kapsamında Vuslat Derneği ile birlikte dikimler gerçekleştirildi.

Filistin topraklarında gerçekleştirilen zeytin fidanı dikimleriyle hem Özgür Filistin’in başkenti olan Kudüs’ün korunmasını üstlenen Filistinlilerin yeşil alanlarının çoğaltılması hem de Aksa’yı korumak için nöbet tutan Filistinlilere maddi olarak destek sağlanması hedefleniyor.

Haydi Birlikte Filistin’de On Bin Zeytin Fidan Dikelim

“ Filistinli kardeşlerimiz bahçelerinde oluşturulan bu fidanlıklarda sizin de dikili bir ağacınız olsun, hep birlikte Filistin’de 10.000 Zeytin fidanını toprakla buluşturalım.” sözleriyle çağrıda bulunan Genç Aktivistler Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar, Filistin’de 1 fidan dikimine katkı bedelinin 10 TL olduğunu ifade ederek “ İşgalci İsrail’in yıktığı ve yaktığı Filistin topraklarında doğal yaşam alanlarının korunması, sağlıklı bir çevrenin oluşturulması ve gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakılması amacıyla Filistin’de oluşturulan Abdülhamid Han Zeytin fidanlığına  www.gencaktivistler.org.tr  sitesinden online bağış ile destek olabilirsiniz.” Dedi.

GENÇ AKTİVİSTLER

 

GÖSTERİM