Vuslat Derneği Çalışanlarından Filistin’e Fidan Bağışı

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği olarak Filistin’de oluşturduğumuz “Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı” için Vuslat Derneği çalışanları da bağışta bulunarak destek oldu.

İşgalci İsrail, Filistinlilerin yaşam şartlarını zorlaştırırken geçim kaynaklarından birini oluşturan zeytin ağaçlarına da zarar vermeye devam ediyor. Filistinlilerin geçim kaynağı olan zeytin ağaçları da işgalci İsrail’in hedefi olurken, İsrail işgali ve saldırıları ile azalan yeşil alanlar Filistinlilerin hayatını olumsuz yönde etkiliyor.

Genç Aktivistler bu konuya dikkat çekerek, işgal altındaki Filistin’de 10.000 Zeytin Fidanı dikmek için başlattığı kampanyada ilk dikimler Kudüs’te ikinci dikimler Gazze’de gerçekleştirilmişti. Şimdi de üçüncü dikimlerin El-Halil şehrinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz kampanyaya Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Eğitim Derneği olarak Erzurum da kurulan ve kurulduğu günden beri halka hizmet hakka hizmet düsturuyla durmadan büyüyen ve genişleyen faaliyet alanlarıyla, hizmetlerine bıkmadan, usanmadan devam eden Vuslat Derneği’nin çalışanları da katkı sağladı.

Genel koordinatörümüz Tevfik Yazıcılar bu bağışlarından dolayı, Vuslat Derneği Genel Koordinatörü Cüneyt Süleymanoğlu’na, Vuslat Derneği çalışanları adına bir teşekkür plaketi teslim etti.

Filistin’de 10.000 Zeytin fidanının dikiminin hedeflendiği ve 1 fidan bedelinin 10 lira olduğu kampanyaya katılmak isteyenler www.gencaktivistler.org.tr adresinden online bağış yapabilirler.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM